Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Uluslararası Pera 11. Piyano Yarışması’nda Çukurova Üniversitesi Ödülleri Topladı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

12.05.2016

Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde düzenlenen Pera Piyano Yarışması, çeşitli yaş gruplarının belirli bir program dâhilinde çaldıkları eserlerin değerlendirilmesiyle tamamlandı. Yarışmaya katılan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı öğrencileri birincilik ve ikincilik ödülünün sahibi oldu…

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan iki öğrenci, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ulviyye Güler öncülüğünde Pera Piyano Yarışması'na katılarak derece elde etti. Alanlarında uzman piyanistlerden oluşan jüri üyelerinin karşısına çıkan Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri Bilge Gürer ve Çiğdem Ebinç birincilik ve ikincilik ödülü almaya hak kazandı.

11-14 Yaş Arası Solo Piyano Yarışmasında Derece Yaptılar.

Aynı zamanda sınıf arkadaşı olan iki öğrenci, jüri önünde performanslarını sergilerken Bilge Gürer birincilik, Çiğdem Ebinç ise 11-14 Yaş Arası Solo Piyano Yarışmasında derce yaptı. Rusya, Fransa, Azerbaycan, Kazakistan ile Türkiye’den İstanbul, İzmir, Ankara, Muğla, Afyon, Denizli’den yarışmacı öğrenciler katıldı.

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ulviye Güler, öğrencilerini tebrik ederek birincilik alan öğrencisinin jüri başkanı tarafından açıklanan bilgiye göre İsveç ve İspanya’da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Piyano Yarışmalarında birinci aşamayı atlayıp direkt ikinci asamaya girmesine hak tanındığını söyledi.

İsveç ve İspanya’da düzenlenecek yarışmaya Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin direkt katılacak olmasının önemli bir gelişme olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Güler, kendileri için bu durumun sürpriz olduğunu söyledi. Doç. Dr. Ulviyye Güler, yarışmaya katılan öğrencilerinin performanslarının çok başarılı olduğunu, Çukurova Üniversitesi’ni her yerde ve mekânda başarıyla temsil etmeye devam edeceklerini ifade etti.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi