Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nın Ödüllü Öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Kibar’ı Ziyaret Etti…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

20.05.2016

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı, öğrencisi ve seçkin öğretim elemanı kadrosuyla büyük başarılara imza atmaya devam ediyor...

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan Müdür Yardımcısı Doç. Ulviyye Güler’in iki öğrencisi katıldıkları Pera Piyano Yarışması'na katılarak derece elde etti. Uzman piyanistler Prof. Tamara Poddubnaya, Prof. Aldo Ragone,Prof. Metin Ülkü, Yrd. Doç. Yuri Sayutkin, Doç. Samir Mirzayev, Valerian Shıukashvili ve Prof.Eser Bilgeman Şakir’den oluşan jüri üyelerinin karşısına çıkan Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri Bilge Gürer ve Çiğdem Ebinç birincilik ve ikincilik ödülü alarak Adana’ya döndü.

Başarılarını Rektör Prof. Dr. Kibar’la Paylaştılar.

Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde düzenlenen Pera Piyano Yarışması’nda dereceye girerek birincilik ve ikincilik ödülünün sahibi olan ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencileri, Konservatuvar Müdürü Doç. Toğrul Ganiyev ve Müdür Yardımcısı Doç. Ulviyye Güler ile birlikte Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Konservatuvar öğrencileri yarışmada kazandıkları madalya ve plaketlerini Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’a büyük bir mutluluk ve gururla gösterdiler.

Prof. Dr. Kibar: “Başarıda Emeği Geçen Hocalarımızı ve Öğrencilerimizi Kutluyorum.”

Ziyarette Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rusya, Fransa, Azerbaycan, Kazakistan ile Türkiye’den İstanbul, İzmir, Ankara, Muğla, Afyon, Denizli’den katılan birçok öğrenciyi geride bırakarak başarı gösteren Bilge Gürer ve Çiğdem Ebinç’i tebrik ederek, Çukurova Üniversitesi’nin adını uluslararası arenada duyurmalarından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Prof. Dr. Kibar, başarıda emeği bulunan ÇÜ Devlet Konservatuvarı hocalarına da teşekkür etti.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi