Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Öğrencileri GRAND PRİX Ödülüyle Türkiye Tarihine Geçti

 

 

Adana (ÇÜHM) -

26.03.2018

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nı ziyaret ederek, Rusya Besteciler ve Rusya Müzisyenler Birliği tarafından video kayıtlar üzerinden yapılan “15. Uluslararası Müzik Yarışmasında” Grand Prix ödülünü kazanan Ortaokul Korosu öğrenci ve akademik kadroyu tebrik etti.

Birçok yarışmaya katılıp uluslararası başarı elde ederek ilk ödülünü 2017 yılında alan ÇÜ Devlet Konservatuvarı Ortaokul Klasik Müzik Korosu, şimdi de Öğretim Görevlisi İlgar Eyyubov şefliği ve Piyanoda Erol Emmioğlu eşliğinde katıldığı ‘15. Uluslararası Müzik Yarışmasında’ büyük ödülün sahibi olarak yeni bir başarıya imza attı.

Rektör Prof. Dr. Kibar Başarıda Emeği Geçenleri Kutladı.

Türkiye tarihinde ilk kez bir Klasik Müzik Korosunun uluslararası yarışmada Grand Prix’i kazanmasıyla bir kez daha dikkatleri üzerinde toplayan ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nı Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ziyaret etti.
Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Toğrul Ganioğlu, akademisyenler ve ödüllü öğrenciler tarafından karşılanan Prof. Dr. Kibar, öğrenci ve akademisyenleri tek tek tebrik etti.
Prof. Dr. Ganioğlu’dan yarışma ile ilgili bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Kibar, başarıda emeği geçen başta hocaları olmak üzere öğrencileri kutladı. Prof. Dr. Kibar, yarışmada büyük başarı kazanan öğrenciler ve konservatuvar ekibiyle anı fotoğrafı çektirdi.

Öğrenciler Bulgaristan'da Düzenlenecek Uluslararası Bir Yarışma İçin Davet Aldı.

Çukurova Üniversitesi’nin ödüllü öğrencilerinin Bulgaristan'da düzenlenmesi planlanan uluslararası bir yarışma için katılım daveti aldıkları ve çalışmalarına ara vermeden Öğretim Görevlisi İlgar Eyyubov şefliğinde devam edecekleri öğrenildi.

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi