Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

“Aydınlanmacı Hasan Ali Yücel ve Köy Enstitüleri” Paneli Düzenlendi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

20.04.2018

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi tarafından Köy Enstitüleri’nin 78. kuruluş yıldönümü nedeniyle "Aydınlanmacı Hasan Ali Yücel ve Köy Enstitüleri" konulu panel düzenlendi.

Akif Kansu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

ÇÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Doğanay moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelin konuşmacıları ise Prof. Dr. Süleyman Bozdemir ve Emekli Türkçe Öğretmeni Ali Uysal oldu.

Prof. Dr. Bozdemir ve Uysal, Köy Enstitülerini Anlattı.

Köy Enstitüleri belgeseli gösteriminin ardından Prof. Dr. Süleyman Bozdemir, Köy Enstitülerinin kurucusu Hasan Ali Yücel’in hayatı, eğitim alanındaki çalışmaları ve bıraktığı eserler hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.
Köy Enstitüsü mezunu emekli Türkçe Öğretmeni Ali Uysal ise Köy Enstitülerinin kuruluş amacını anlattıktan sonra öğretmen adaylarına, iyi bir öğretmenin nasıl olması gerektiğini,  kendi öğrencilik ve öğretmenlik hayatından örnekler vererek anlattı.

Uysal Öğrencilere Kitabını İmzaladı.

Etkinlik sonrası Ali Uysal,  kendi hayatına mercek tutarak kaleme aldığı “İnsancık’tan İnsan’a Bir Köy Enstitüsü Gerçeği ” adlı kitabını öğrencilere imzaladı. Panel anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi