Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Bisiklet Kulübü “Tarsus Kültür Turu” Etkinliğine Katıldı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

05.01.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Bisiklet Kulübü faaliyetlerle dolu yoğun bir yıl geçirdi. Her hafta Perşembe günü kampüs içinde, yine her hafta Cuma günü akşamları farklı güzergâhlarda turlar düzenleyen Kulüp, hafta sonları da şehir içi ya da şehir dışında etkinliklere katılıyor.

Kısa bir süre önce Karaisalı Kapıkaya Kanyonu’na bisikletlerle giden Kulüp üyeleri, “3. Tarsus Kültür Turu”na katıldı. Sabah saat 08:00’de Atatürk Parkı’ndan hareket eden 15 kulüp üyesi E400 üzerinden Tarsus’a ulaştı. Tarsus içinde St. Paul Kuyusu, Tarihi Evler, Klopatra Kapısı, Nusret Mayın Gemisi ve Tarsus Şelalesi’ni ziyaret ederek, on saati aşan sürede toplam 110 km pedal çevirdikten sonra akşam 20:00 sularında Çukurova Üniversitesi yerleşkesine ulaştı.

Bisiklet kulübü, bütün bu tur boyunca bisiklet kullanacak deneyime sahip olmayan üyelerini de göz ardı etmedi. Kulübe ait 25 bisiklet Sarıçam Belediyesi tarafından tahsis edilen pikaba yüklenerek Tarsus Tren Garı’na getirildi. Kulübün 25 üyesi de trenle Tarsus’a ulaşarak buradaki bisikletleri alıp Tarsus içindeki tura katılma olanağı buldu.

 
 

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi