Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Meslek Mensupları İçin Geçiş Dönemi Eğitimi 5. Grubu Tamamlandı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

26.08.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Yeminli Mali Müşavir ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere yönelik düzenlenen “Meslek Mensupları İçin Geçiş Dönemi Eğitimi” Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’nun gözetiminde ve lisansüstü seviyede gerçekleştirilen, Meslek Mensupları Geçiş Dönemi Eğitim Programı çerçevesinde “Muhasebe  Standartları” konulu eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere, belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ile Çukurova Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında Ç.Ü. Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörlüğü’nce düzenlenen “Meslek Mensupları İçin Geçiş Dönemi Eğitimi 5. Grup Eğitimi” sertifika töreni ile tamamlandı.
Çukurova Üniversitesi Kayıkhanesi’nde yapılan törene Rektör Yrd. Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Sürekli Eğitim Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Ziya Halefoğlu ve eğitimi veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Turgut Çürük ile Yrd. Doç. Dr. Jale Sağlar katıldı.
Katılımcılara sertifikalarını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Yrd. Doç. Dr. Yusuf Ziya Halefoğlu ve Doç. Dr. Jale Sağlar takdim ederken, törenden sonra toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

KGK ile ÇÜ Arasında Protokol İmzalandı
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) ve Çukurova Üniversitesi arasında 26 Aralık 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bağımsız Denetim Yönetmeliğinin Geçici 1. maddesi kapsamına giren Yeminli Mali Müşavir (YMM) ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere (SMMM), bağımsız denetçi olarak yetkilendirilmelerine yönelik eğitim verilmesi amacıyla 14 Mart 2013 tarihinde işbirliği protokolü imzalandı.

Katılımcılar, ÇÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yürütülen eğitim programında başarılı olduğu derslerden daha sonra eğitim alacağı lisansüstü programından muaf olacak. ÇÜ Senatosu’nda daha önce alınan bu karar ile Çukurova Üniversitesi, ilgili yüksek lisans veya doktora programlarında, KGK’nın gözetiminde yürütülen dersleri katılımcının on-line veya örgün usulle alıp almadığına bakmaksızın ilgili derslerden muaf tutulacak.

 

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi