Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışmasına Çukurova Üniversitesi Öğrencileri Damgasını Vurdu.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

14.11.2016

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından düzenlenen ‘5. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın ödül töreni, dünyanın hala kullanılmakta olan en eski köprüsü özelliğini taşıyan Taşköprü üzerinde ilgi çekici bir dans gösterisiyle gerçekleştirildi. Yarışmada Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Öğrencileri ödülleri topladı. 

Türkiye genelinde Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin katıldığı yarışmada Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Merve Cingöz ‘Bambu’ konulu çalışması ile birincilik, mezun öğrencilerden Cansu Çevik ‘Yosunlar’ çalışması ile ikincilik, üçüncü sınıf öğrencisi Göksu Aybacı ise ‘Lightning’ çalışması ile üçüncülük ödülünü almaya hak kazandı.

Ödüllü Öğrenciler 2 Yıl Yurtdışı Eğitimi Almaya Hak Kazandı.

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden Talip Yasin Yavuz, Esra Bekiroğlu, Gizem Aslanyürek ve Püren Sönmez ilk on finalistler arasında yer alırken tüm öğrenciler kumaş tasarımlarını endüstriyel olarak üretildikten sonra ünlü sanat yönetmeni Beyhan Murphy’nin koreografisiyle davetlilere unutulmaz bir gösteri sundu. 

Ödül alan öğrenciler iki yıl boyunca yurtdışı eğitimi almaya hak kazanırken, finalist olan tüm öğrenciler Paris’ de düzenlenecek olan Premiere Vision fuarını ziyaret etmeye hak kazandı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi