Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, İki Ayrı Kursa Ev Sahipliği Yaptı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

28.04.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi araştırıcılara kapılarını açmaya devam ediyor. Farklı konularda konunun uzmanlarını araştırıcılarla buluşturan, hem teorik bilgiler veren hem de laboratuvar ortamlarında çalışmalarını sağlayan Merkez, bu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

ÇÜ Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, konusunda uzman akademisyenlerin katılımı ile “Bitki Islahında DNA Markırları, Gen Ekspresyonu ve RNA Teknolojisi” ile “Moleculer Sensory Scıence: Linkıng Food Arıma To Odor – Activite Key Molecules” adlı iki ayrı kursa ev sahipliği yaptı.

  

 

Merkezimizin Kapıları Herkese Açık.”

ÇÜ Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde gerçekleştirilen kursların açılışında konuşan Merkez Müdürü Prof. Dr. Nebahat Sarı amaçlarının Moleküler Teknikler, Gen Ekspresyonu ve Mikro RNA konusunda çalışan bilim insanlarını bir araya getirmek ve bilgi alışverişinde bulunmak olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Sarı, 2009 yılında kurulan Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin Çukurova Üniversitesi ile çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşlarının ihtiyaç duydukları araştırma ve uygulamalar için hizmet verdiğini belirterek, merkezin kapılarının tüm üniversite araştırmacı ve öğrencilerine, ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından burada çalışmak isteyen araştırmacı, sanayici ve öğrencilere sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

 

 

Başarılı Olan Kursiyerlere Sertifika Verildi

Her iki kursun kapanış törenlerine katılan Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel ve Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından, kursiyerlere sertifikalarının verilmesi törenine geçildi. Prof. Dr. Seyhan Tükel ve Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ve Prof. Dr. Nebahat Sarı, eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.

 
 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi