Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Polonya Müzik Günleri Etkinliklerine Çukurova Üniversitesi’nden Start Verilecek

 

 

Adana (ÇÜHM) -

01.10.2014

Frydervk Chopin Derneği (Chopin Society) tarafından Türkiye - Polonya diplomatik ilişkilerinin 600. yılı kutlamaları çerçevesinde organize edilen “Polonya Müzik Günleri” konser serisinin ilki Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın girişimleri ve Rektörlük desteğiyle Çukurova Üniversitesi’nde düzenlenecek.

Polonya Kültür Bakanlığı, Ankara Polonya Büyükelçiliği ve İstanbul Polonya Konsolosluğu'nun desteklediği Polonya Müzik günleri kapsamında Polonyalı piyanist ve akademisyen Marian Sobula 10 Ekim’de bir resital, 11 Ekim 2014 tarihinde ise Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Piyano Anasanat Dalı öğrencileriyle Konservatuvarda bir atölye çalışması (Masterclass) yapacak.

Organizasyon ile ilgili bilgi veren Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık, Polonyalı sanatçının dünyadaki önemli Chopin yorumcularından biri olduğunu vurguladı. Yrd. Doç. Dr. Bayık, “Sanatçının ilk konserini Çukurova Üniversitesi’nde veriyor olması ve Devlet Konservatuvarı öğrencilerimiz ile masterclass yapacak olması da Üniversitemize ve Konservatuvarımızda yetiştirilen genç yeteneklere verdiği önemin göstergesidir.” dedi.

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi