Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Onkoloji Servisinde Tedavi Gören Çocuklar İçin Sahne Aldılar

 

 

Adana (ÇÜHM) -

16.04.2018

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı 9. sınıf Öğrencisi Bilge Gürer İzmir’de gerçekleştirilen 'Müziğin Umuda Dokunuşu' adlı konserde sahne aldı. Türkiye’nin farklı illerinden çocuk ve genç piyanistlerin katıldığı konserin geliri ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi'nde tedavi gören çocukların odası yenilenecek.

Çukurova Üniversitesi’ni Piyanoda Bilge Gürer Temsil Etti.

Türkiye genelinden 39 minik ve genç piyanist, Kıbrıslı piyanist Rüya Taner ile birlikte 'Müziğin Umuda Dokunuşu' adıyla bağış konseri verdi. Karşıyaka Belediyesi Piyano Eğitmeni Nilüfer Güzel’in koordinatörlüğünde gerçekleşen konserde Çukurova Üniversitesi’ni ise Doç. Dr. Ulviyye Güler’in öğrencisi Bilge Gürer temsil etti.
Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde 3 oturumlu gerçekleşen konserde konuk sanatçı ünlü piyanist Rüya Taner oldu. Konsere bin kişinin üzerinde katılım sağlanırken gelirleriyle onkoloji servisi baştan aşağı yenilenecek.

Bilge Gürer Kimdir?

Lise birinci sınıf öğrencisi olan Bilge Gürer Lise, beşinci sınıftan itibaren Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim görmektedir. Gürer, yıllar içerisinde çeşitli uluslararası piyano yarışmalarda Çukurova Üniversitesi’ni temsil etti ve en yüksek ödüllere döndü. Bugüne kadar aldığı ödüller;

“Uluslararası İstanbul Pera Piyano Yarışması/1.lik ödülü, Uluslararası Stokholm Piyano Yarışması/3.lük ödülü, Uluslararası Edelweiss Viyana Piyano Yarışması/1.lik ödülü, Uluslararası Mozart Akademi Piyano Yarışması/1.lik ödülü.”

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi