Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Abdi Sütçü MYO Bilgisayar Laboratuvarı Öğrencilerin Hizmetine Girdi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

22.02.2018

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda Bilgisayar Laboratuvarı açılışı yapıldı.

Açılışa Vali Mahmut Demirtaş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Halil Elekcioğlu, Prof. Dr. Şeref Erdoğan, MYO Müdürü Prof. Dr. Neslihan Boyan, fakülte dekanları, akademisyenler ile okulun yapımı üstlenen Sütcü Ailesi mensupları ve öğrenciler katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş’ı kapıda karşılayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve beraberindekiler daha sonra açılışı yapılacak laboratuvara geçti. Rektör Prof. Dr. Kibar okul hakkında bilgi vererek şunları kaydetti;

“Meslek Yüksekokulumuzun yeni binası 4.000 öğrenciye eğitim-öğretim verebilecek şekilde planlanmış olup, toplam 960 öğrenci kapasiteli 4 adet amfi, 10 adet 50 öğrenci kapasiteli derslik, interaktif derslik, 2 adet 60 öğrenci kapasiteli İlk ve Acil Yardım Uygulama Salonu, Ambulans İçi Eğitim Alanı, Yaşlı Bakımı Uygulama Salonu, Vaka Canlandırma Hazırlık Odası, Diş Protez Uygulama Laboratuvarları, Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama Salonu, Multidisiplin Laboratuvarı, Fizyoterapi Uygulama Salonu, Egzersiz Uygulama Salonu, Elektroterapi–Hidroterapi Uygulama Salonu, Toplantı Odaları, Akademik Ofisler ve İdari Bürolar bulunmaktadır. Okulumuzun yapımını üstlenen Sütcü Ailesi’ne, Meslek Yüksekokulumuza son teknolojik donanımlara sahip 40 bilgisayar hibe ederek destek vermeye devam etmesinden dolayı teşekkür ediyorum.”

“Eğitime Destek Sürsün, Adanamız Büyüsün ve Kazansın.”

Abdioğulları A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü de, böyle bir eserin Adana’ya kazandırılmasına katkı sunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Adana’ya olan sorumluluklarının bilinciyle hareket ettiklerini dile getiren Sütcü, “Bu okulumuzun üniversitemize kazandırılmasından sonra desteklerimizi vermeye devam ediyoruz. Bizi yetiştiren babamıza ve annemize minnet borcumuzu yine bir laboratuvar açılışı ile ödemek istedik. Bundan sonraki hedefimiz de annemiz adına planladığımız projeleri hayata geçirmek. Çukurova Üniversitesi’ne Adana eğitimine bu alanda desteklerimiz devam edecek. Diğer sanayici ve iş insanlarımıza da seslenmek istiyorum. Eğitime desteklerimiz sürsün, Adanamız büyüsün ve kazansın.” şeklinde konuştu.

“Eğitimde Başarı Çıtamızı Daha da Yükseltmek İçin İş Birliklerimiz Devam Edecek.”

Vali Mahmut Demirtaş ise Çukurova Üniversitesi Abdi Sütçü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Laboratuvarının açılışını kısa süre önce gerçekleştirdiklerini belirterek, “Evrensel değerler ışığında, bilim ve teknolojiden yararlanarak ilimizde ve ülkemizde sağlık sektörünün yardımcı sağlık hizmetleri eleman ihtiyaçlarını karşılayan Yüksekokulumuzun ve diğer tüm eğitim yuvalarımızın başarı çıtasını daha da yükseltmek için tüm kurumlarımız ve eğitim paydaşlarımızla iş birliği içinde olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Vali Demirtaş ve Rektör Prof. Dr. Kibar Desteklerinden Dolayı Sütcü’ye Teşekkür Belgesi Takdim Etti.

Daha sonra protokol üyeleri ve Sütcü Ailesi açılış kurdelesini keserek laboratuvarı gezdi. Vali Mahmut Demirtaş ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar desteklerinden dolayı Abdioğulları A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü’ye teşekkür belgesi takdim etti.

Etkinlik okulun diğer bölümlerinin de ziyaret edilmesinin ardından anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi