Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Abdi Sütçü MYO Öğrencileri Kızılay’a Kan Bağışında Bulundu

 

 

Adana (ÇÜHM) -

29.05.2018

Birçok sosyal sorumluluk projesi ile adından söz ettiren Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Abdi Sütçü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yeni bir etkinliğe daha imza attı. Yüksekokul Yönetimi Kızılay’ın “Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır” sloganıyla gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasına destek oldu.

Yüksekokul içerisinde kurulan Kızılay Kan Merkezi standında öğrenci, akademisyen ve idari personel kan bağışında bulundu. Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Neslihan Boyan, kanın her zaman herkesin ihtiyacı olduğuna vurgu yaparak düzenli kan bağışı yapmanın önemine değindi.

“Amacımız Sağlık Sektörüne Hizmet Verecek Öğrencilere Kan Bağışı Bilincini Pekiştirmek.”

Sağlık sektöründe hizmet verecek olan öğrencilerinin kan bağışı bilincinin daha da pekişmesi için kampanyaya destek verdiklerini ifade den Prof. Dr. Boyan, Kızılay’ın bölge kan merkezleri, kan bağış merkezleri ve mobil kan bağış araçlarıyla ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamayı hedeflediğini ifade etti.

Prof. Dr. Boyan “Türk Kızılayı, Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için “Ulusal Kan Temini Projesi”ni yürütüyor. Ülke genelinde 17 Bölge Kan Merkezi, 64 Kan Bağış Merkezi ve 150’den fazla mobil kan bağış aracı ile hizmet veriyor. Bizde öğrencilerimizle bu kampanyaya destek vererek kan bağışında bulunduk” şeklinde konuştu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi