Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nden Örnek Davranış…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

19.12.2016

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Öğrenci Konseyi, Halep halkı için yardım kampanyası başlattı. Kampanyaya Çukurova Üniversitesi’nin birçok öğrenci kulübü ve sivil toplum kuruluşları da büyük destek verdi.

ÇÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Remzi Karlı yaptığı açıklamada, Halep'te tarihin en acımasız ve vahşi katliamlarından birinin yaşandığını bildirerek şunları söyledi;

“Akan Kanı ve Gözyaşını Dindirmek Bizim Görevimiz”

“Yıllardır zalimler başta Halep olmak üzere Afganistan, Filistin, Irak ve Suriye'de Müslümanlara saldırıp insanları acımasızca katlediyor. Bugünde Halep'te, tarihinin görebileceği en acımasız ve vahşi katliamlarından biri yaşanıyor. Bu ağır saldırılar altında kalan 300 bin sivil insan en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak hale gelmiş durumda ve ölümle açlıkla pençeleşmektedir. Akan kanı ve gözyaşını durdurmak için mücadele etmek hepimizin görevidir. Bu yaşanan zulme duyarsız kalamayız. Ümmet olmanın gereğini yapmalıyız ve kardeşlerimizi yardımsız bırakmamalıyız. Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak başlattığımız yardım kampanyasına desteklerini esirgemeyen tüm Türk halkına, öğrenci kulüplerimiz ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi