Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’nde Atatürk'ü Anma Etkinliği Düzenlendi...

 

 

Adana (ÇÜHM) -

10.11.2015

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıldönümünde Çukurova Üniversitesi’nde törenle anıldı.

Çukurova Üniversitesi’ndeki Anma Töreni sabah 9’u beş geçe kampüs içerisindeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Buradaki törene, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Seyhan Tükel, Rektör Danışmanları, Fakülte Dekanları, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. 

Tören Mithat Özsan Amfisi’nde Devam Etti. 

Tören Mithat Özsan Amfisi’nde devam etti. Adana Valisi Mustafa Büyük, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, askeri ve mülkü erkân ile öğrencilerin katıldığı program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Öğrenciler adına konuşan ÇÜ Atatürkçü Düşünce Kulübü Başkanı Mahir Doğru, 10 Kasım’ın bir matem günü değil, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Atatürk ve eserlerini anarak geçmiş ve gelecek üzerine yeniden düşünme günü olduğunu söyledi.

Ardından söz alan 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı’nda görevli Kurmay Yüzbaşı Yener Ekiz Atatürk’ün Asker Kişiliği’ni anlattı.

 

“21. Yüzyılda Mustafa Kemal’i Anlamak, O’nu Tanımak ve O’na İnanmak. Kimdir Mustafa Kemal Atatürk?”

TC Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu Üyesi Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Yel de, “21. yüzyıldan Mustafa Kemal’i anlamak, O’nu tanımak ve O’na inanmak. Kimdir Mustafa Kemal Atatürk?” isimli sunum gerçekleştirdi.

 

Tören 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Bandosu ile Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın “O’nu Özlüyoruz” isimli dinletisi ile son buldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi