Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyat Oyunları Yapıldı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

18.05.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Özel Olimpiyat Oyunları düzenlendi. Atletizm, masa tenisi ve yüzme branşlarında gerçekleştirilen oyunlara 12 farklı ilden gelen 205 özel sporcu katıldı.

ÇÜ Sabancı Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen oyunlara antrenörler, öğretmenler ve doktorların yanı sıra Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinden 100 kişilik gönüllü ekip de destek verdi.

 
 

Prof. Dr. Erdoğan: “Spor Yapmak, Bazen İlaçlardan Bile Daha Etkili.

ÇÜ Özel Olimpiyat Oyunlarının açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, sporun önemine değindi. Sporun bağdaştırıcılığından da söz eden Prof. Dr. Erdoğan, “Spor yapmak, bazen ilaçlardan bile daha etkili olabiliyor. Bu anlamda özel sporcularımızla birlikte sosyalleşmekten, onları hep beraber övünçle kıvançla alkışlamaktan mutluluk duyuyoruz. Olimpiyat komitesinin yaptığı bu özel çalışmada emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum.“ şeklinde konuştu.

 

 

Civelek: “Hedef 10 Bin Kişiye Dokunmak.”

Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek de, olimpiyat oyunlarının Çukurova Üniversitesi bünyesinde yapmalarını çok önemsediklerimi söyledi. Civelek, “Etkinliğimize 12 farklı ilden 200’ün üzerinde özel sporcumuz katıldı. Hepsi de mükemmel performansa sahipler. Antrenörlerimiz, doktorlarımız, öğretmenlerimiz ve Çukurova Üniversitesi’ndeki gönüllülerimizi de hesaplarsak kocaman bir Özel Olimpiyatlar ailesi oluyoruz. Hedefimiz 10 binin üzerinde kişiye dokunmak.” dedi

 
 

Konuşmaların ardından Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek tarafından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Sadi Kurdak ile öğretim elamanı Ercan Yeldan’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Açılış töreni Çukurova Üniversitesi Dans ve Jimnastik Topluluğu’nun hazırladıkları gösterilerle sona erdi.

 
 
 
 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 



Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi