Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Marka ve Patent Konusuna Büyük Önem Veriyor

 

 

Adana (ÇÜHM) -

16.11.2017

Marka ve patent konusuna önem veren Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) tarafından “Yeni Patent Kanunu, Yönetmeliği ve Akademisyen Buluşlarının Kanundaki Yeri” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Üniversitedeki marka ve patent konusundaki eksiklikleri gidermek ve bu konudaki çalışmaları arttırmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, Çukurova Üniversitesi akademisyenlerine bu süreçlerle ilgili bilgi verildi.

ÇÜ, Üniversitedeki marka ve patent konusundaki eksiklikleri gidermek amacıyla Firdevs Marka ve Patent Ofisi ile anlaşarak akademisyen ve araştırıcılara bu alanda önemli destekler sunmaya, toplantılar düzenlemeye devam ediyor. 

Bu toplantılar kapsamında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, dekanlar, akademisyenler ve araştırıcıların katılımıyla Akif Kansu Toplantı Salonu’nda “Yeni Patent Kanunu, Yönetmeliği ve Akademisyen Buluşlarının Kanundaki Yeri” konulu sunum yapıldı.

 

Prof. Dr. Tükel “Marka ve Patent Konularına Üniversite Olarak Önem Veriyoruz.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Rektörlük olarak marka ve patent konularına önem verdiklerini ifade etti. Türkiye’de her şeyin bir performans kriterine göre değerlendirildiğini anımsatan Prof. Dr. Tükel, Çukurova Üniversitesi’nin bu değerlendirmelerde ön sıralara yükselebilmesi için, marka ve patent konusunda daha aktif olması gerektiğini belirtti.

 

“Yeni Patent Kanunu, Yönetmeliği ve Akademisyen Buluşlarının Kanundaki Yeri”

Firdevs Marka ve Patent Ofisi, Patent ve Marka Vekili Ahmet Akkaş da “Yeni Patent Kanunu, Yönetmeliği ve Akademisyen Buluşlarının Kanundaki Yeri” konulu bilgilendirme sunumunu yaparak akademisyenlere güncel bilgiler aktardı.

Akademisyenlerin ve araştırıcıların sorularını da yanıtlayan Aktaş, 6769 sayılı Sana-i Mülkiyet Kanunu’nun, sına-i mülkiyet haklarına ilişkin tescil süreçleri kısaltılarak daha etkin koruma sağlamak için hazırlanmış bir kanun olduğunu söyledi.

 

Teknik konularda akademisyen ve araştırıcılara detaylı bilgiler verilirken etkinlik anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi