Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Prof. Dr. Mendi, Plant Ödülünün Sahibi Oldu.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

23.02.2017

Çukurova Üniversiteli Bilim İnsanları ödüle doymuyor. Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeşim Yalçın Mendi süs bitkisi üreticiliği ve peyzaj mimarlığı sektörünün en prestijli ödülü olan PLANT ödülünü almaya hak kazandı.

Süs bitkisi üreticiliği ve peyzaj mimarlığı sektörünün en prestijli ödülü olan PLANT Ödülleri ikinci kez düzenlendi. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Yeşim Yalçın Mendi, İnovasyon kategorisinde  ‘Türkiye’de Doğal Yayılış Gösteren ve Endemik Siklamen ve Eğrelti Türlerinin Biyoteknolojik Yöntemler Kullanılarak Süs Bitkileri Sektörüne Kazandırılması’ isimli projesiyle ödül aldı.

Ödül Gecesinde Yıldızları Ağırlandı.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen geceye yüzlerce davetli katıldı. PLANT Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi tarafından düzenlenen PLANT Ödülleri 2015-2016 ödül gecesinde yıldızları ağırladı.

Sunuculuğunu ünlü radyocu Kadir Çöpdemir’in yaptığı ödül töreni öncesinde düzenlenen kokteylde Orhan Ölmez şarkıları geceye renk katarken, Anadolu Motifleri Modern Dans Topluluğu’nun gösterisiyle davetliler eğlenceli anlar yaşadı. Reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları da ödül verenler arasındaydı. Gecede 4 ana kategoride toplam 40 ödül sahibini buldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi