Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

“Pockets”e 8. Sanatsal Keten Bienali’nden Mansiyon Ödülü

 

 

Adana (ÇÜHM) -

24.11.2014

Polonya’da düzenlenen, aralarında Japonya, Kanada, Kosta Rika, Litvanya, Letonya, Almanya, Polonya, Ukrayna ve Türkiye’nin bulunduğu 10 ülkeden 84 sanatçının 113 çalışmasının sergilendiği “8.Sanatsal Keten Bienali (8th Artistic Linen Cloth Biennial) Yarışmalı Sergisi”ne Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu da “pockets” (gözler) adlı çalışması ile katılarak mansiyon ödülü aldı.

Krosno Zanaat Müzesi (The Craft Museum in Krosno) tarafından gerçekleştirilen etkinlik iki yılda bir düzenlenirken, ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu’nun “pockets” (gözler) adlı çalışması Polonya’da Museum of Craft‘da sergilendi.

 

“Her Bir Gözde Güzel Bir Anı Saklı.”

Jürinin değerlendirmede  geleneksel dokuma tekniklerinin kullanımı ve dokuma geleneğinden ilham alma kriterleri doğrultusunda hareket ettiği sergi ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Metlioğlu, tekstilin estetik ve sanatsal değerlerinin ötesinde bir iletişim dili yaratmayı hedeflediğini belirterek, geçmişten ilham alarak oluşturduğu Gözler adlı çalışmasında çift katlı dokuma tekniğini kullandığını söyledi. Doç. Dr. Metlioğlu,“Her bir gözde güzel bir anı saklı.” dedi.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi