Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi ile Portland State Üniversitesi arasında iş birliği protokolü

 

 

Adana (ÇÜHM) -

15.07.2013

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Dış İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, 26 Haziran - 2 Temmuz 2013 tarihleri arasında Houston Üniversitesi ve Portland State Üniversitesi’yle “Geniş Kapsamlı İş Birliği Protokolü” imzalamak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’ne ziyarette bulundu.

Bu ziyaret sırasında Çukurova Üniversitesi ile Portland State Üniversitesi arasında Geniş Kapsamlı İş Birliği Protokolü imzalandı. Houston Üniversitesi ile protokol yapma konusunda ise görüşmeler devam ediyor.

Üniversiteler arasında sağlam bağların kurulmasını amaçlayan “Geniş Kapsamlı İş Birliği Protokolü” çift diploma programı, akademisyen değişimi, çevrimiçi eğitim fırsatlarının araştırılması, ortak bilimsel araştırmaların gerçekleştirilmesi ve özendirilmesi başlıklarını içeriyor.

Houston Üniversitesi ile imzalanması planlanan protokole ilişkin görüşmelerin ikinci adımı Houston 2013-2014 yılı güz dönemi başında Çukurova Üniversitesine gerçekleştirilecek toplantıda devam edecek. Gerçekleştirilen protokollerin somut adımlarla eyleme dökülmesi amacıyla bir danışma kurulu oluşturuldu. Söz konusu danışma kurulu, Dış İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mahir Fisunoğlu ve öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kenan Lopçu’dan oluşuyor.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi