Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversiteli Bilim İnsanlarına Bir Ödül Daha…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

13.01.2016

Çukurova Üniversiteli bilim insanlarının ortak çalışması “Hemoglobinin Tartarik Asit Kaplı Magnetite İmmobilizasyonu, Karakterizasyonu ve Redoks Özellikleri” adlı poster bildirisi, XXVII. Ulusal Biyokimya Kongresi’nde ‘Poster Ödülü’ne layık görüldü.

XXVII. Ulusal Biyokimya Kongresi Antalya’da gerçekleştirildi. Akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını sergilediği kongreden Çukurova Üniversiteli bilim insanları Adana’ya yine ödülle döndü. Ödüle layık görülen poster, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Nurten Dikmen yöneticiliğinde; Fen Edebiyat Fakültesi Anorganik Kimya Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Bilgehan Güzel ve Araş. Gör. Uzm. Kim. Fatma Ulusal ile Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Pınar Yılgör Huri’nin destekleri ile interdisipliner olarak hazırlandı.

Ödüllü poster aynı zamanda doktora öğrencisi Uzm. Bio Ümit Yaşar’ın ‘Kanda Oksijen Taşınımında Destek Biomalzemenin Geliştirilmesi’ adlı tez projesinin bir bölümünü kapsayan ‘Hemoglobinin Tartarik Asit Kaplı Magnetite İmmobilizasyonu, Karakterizasyonu ve Redoks Özellikleri’ adını yaşıyor.

Ödülle Adana’ya dönen ekibe ÇÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından da teşekkür belgesi verildi.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi