Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi, TET Proje Baharı Seminerlerine Ev Sahipliği Yaptı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

16.11.2015

Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversite öğrencilerini sektörün girişimcileriyle buluşturan Elektrik-Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) Proje Baharı Seminerleri, gençlere girişimcilik konusunda rehberlik etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Adana’da gerçekleştirilen ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nin ev sahipliği yaptığı organizasyonda öğrencilere etkinliğinin hedefleri ve proje sahiplerine getirdiği kazanımlar hakkında bilgi verildi.

ÇÜ Mimarlık Mühendislik Fakültesi toplantı salonunda gerçekleşen seminer, Dekan Prof. Dr. Mesut Başıbüyük’ün açılış konuşmasıyla başladı. Ar-ge ve inovasyonun önemine dikkat çeken Prof. Dr. Başıbüyük, seminere ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Başıbüyük Proje Baharı Seminerlerinin her öğrenci için farklı çıktıları olabileceğini ve tek bir cümlenin bile hayatlarında fark yaratabileceğini ifade etti. Konuşmasının ardından VESTEK AŞ. Genel Müdürü Metin Salt, ev sahipliği nedeniyle ÇÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Başıbüyük’e plaket takdim etti.

 

Öğrencilere Girişimcilik Anlatıldı

Açılış konuşmasının ardından TET Ar-Ge Proje Pazarı Danışmanı Doç. Dr. Melih Bulu Proje Baharı etkinliği hakkında katılımcıları bilgilendiren bir sunum yaptı ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Sunumların ardından Vestek AŞ Genel Müdürü Metin Salt “Girişimcilik” konulu bir seminer verdi. Salt öğrencilere sorular sorarak, girişken olup projelerinin peşinden koşarak başarılı birer girişimci olabileceklerini kaydetti.

Salt, üniversite ve alınan eğitimin ötesinde ’hayır’ı cevap olarak görmeyen, kendini geliştiren, girişken kişiliğe sahip insanların başarıyı yakaladıklarına vurgu yaparak öğrencilerin yalnızca olumsuzluklara odaklanmamaları gerektiğinin altını çizip bu tür organizasyonlara katılmaları gerektiğini söyledi.

Yoğun ilgi gören seminere 150’ye yakın üniversite öğrencisi ve akademisyen katıldı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi