Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Academic Quartet Ekibi, Belarus’ta Konser Verecek

 

 

Adana (ÇÜHM) -

28.03.2014

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası Öğretim Elemanlarından oluşan “Academic Quartet” ekibi, 7-11 Nisan 2014 tarihleri arasında Belarus (Beyaz Rusya) Cumhuriyeti’nin başkenti Minsk’te konser verecek.

“Uluslararası Etnokültür Festivali” için Belarus Cumhuriyeti Devleti tarafından Minsk’e davet edilen Academic Quartet sanatçıları, Türk Halk Müziği’nden oluşan repertuvarları kapsamında seslendirecekleri birbirinden güzel eserlerle müzik ziyafeti sunacak.

Türkiye’den Sadece ÇÜ Academic Quartet Davet Edildi

Çukurova Üniversitesi Academic Quartet ekibi, Belarus Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı ve Belarus Devlet Müzik Akademisi ortaklığı ile düzenlenen etkinliğe, Türkiye’den davet edilen tek grup olma özelliğine de sahip. Beyaz Rusya’da ülkemizi ve Çukurova Üniversitesi’ni temsil edecek olan Academic Quartet, birçok ulusal ve uluslararası etkinliklerin açılış ve kapanış törenlerindeki sahne performansıyla da hafızalarda yer etti. 

Bas, bariton, tenor ses renginden oluşan solist öğretim elemanları yanında piyanoda bir öğretim elemanı ile konserlerini veren grup,  Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık (Bas), Öğr. Gör. Levent Ayan (Tenor), Öğr. Gör. Mustafa Levent Taşkesen (Bariton) ve Öğr. Gör. Serdar Büyükedes’ten (Piyano) oluşuyor.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi