Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Adanalı İşadamı Namık Biçer, Çukurova Üniversitesi Öğrencilerine Konferans Verdi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

16.04.2014

'Risk, Cesaretin Eğitilmiş Halidir'

Akdeniz Türk-Alman İşadamları Derneği Başkanı Namık Kemal Biçer, Uluslararası Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü Öğrenci Birliği Çukurova Üniversitesi Şubesi'nce organize edilen 'Risk Bir Başarı Mıdır?' konulu konferansta çalışma hayatındaki bilgi ve deneyimlerine paylaştı.

ÇÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu'ndaki etkinlikte, çok sayıda uluslararası ve ulusal organizasyona imza atan Pink Organizasyon'un Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Biçer, 35 yıllık çalışma hayatından örnekler vererek, riskin başarı ve başarısızlıktaki etkisini anlattı.

Yayına hazır hale getirdiği 'Bağ Bozumu' adlı şiir kitabındaki eserlerinden de örnekler vererek konferansı renklendiren Biçer, çalışma hayatında çaycı, dalgıç, yangın ve iş güvenliği uzmanlığı ile kafeterya işletmeciliği yaptığını, daha sonra organizasyon işine sıçradığını ve rekabetin yoğun olduğu bu sektörde büyük mücadeleler vererek markalaşmayı başardığını dile getirdi.

Namık Kemal Biçer: ”Başarı, Bireyin İçindeki Riski Eğittiği Kadardır.”

Çalışma hayatında birey, hedef ve risk başlıklarıyla başarı üçgeni oluşturduğunu, kötü tecrübelerle cesaretin başarı için yetmediğini anladığını kaydeden Biçer, "Risk cesaretin eğitilmiş halidir. Başarı, bireyin içindeki riski eğittiği kadardır. Ne zaman ki içimdeki cesareti eğitmeye başladım, benim için yeni ufuklar açıldı. Farklı, sıradışı projelere imza attım. Kendi kurallarıma, eğitimime, becerime göre bunu yaptım" dedi.

Öğrencilere başarısız olmaktan korkmamalarını, yeniden denemelerini öneren Adanalı İşadamı Namık Kemal Biçer, başkalarının kurgularını da salt doğru zannetmenin yanlış olacağını belirterek, sorgulayıcılığı elden bırakmamak gerektiğini vurguladı.

Biçer, yaklaşık 1,5 saatlik konferansında girişimcilik hayatında başından geçen ilginç ve komik olayları anlatırken, öğrencileri kahkahaya boğdu.

Çeşitli fakültelerde görev yapan akademisyenlerin de dinlediği konferansın sonunda Uluslararası Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü Öğrenci Birliği Çukurova Üniversitesi Şube Başkanı Fatma Topallar, Biçer'e teşekkür etti.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi