Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Hem Söylediler Hem Anlattılar…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

20.03.2018

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Türkoloji Araştırmaları Merkezi Kültür Evi’nin bu haftaki konukları
ÇÜ Kültür Müdürlüğü’nden Okt. Şükrü Birbaş ile Türk Sanat Müziği Saz Ekibi ve Yabancı Diller Yüksek Okulu’ndan Okt. Meltem Halaçoğlu oldu. Toplantının konusu ise ‘Şarkılar ve Hikâyeleriydi.

Koro Şefi Okt. Birbaş seçtiği bazı şarkıların hikâyelerini ÇÜTAM katılımcılarıyla paylaştı. Ardından, Okt. Halaçoğlu ÇÜ Türk Sanat Müziği Saz Ekibi eşliğinde birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. ÇÜTAM katılımcıları toplantı boyunca keyifli dakikalar geçirdi.

Şarkılar ve Hikâyelerini Anlattı

Şarkılara alkışlarla eşlik eden katılımcılar, toplantı boyunca müziğe doydu. Okt. Birbaş’ın hikâyelerini anlattığı şarkılar arasında; ‘Dediler Zamanla Hep Azalırmış Sevgiler, Unutmadım Seni Ben, Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim, Gizli Aşk Bu Söyleyemem Derdimi Hiç Kimseye’ gibi bugün de hâlâ aynı önemi taşıyan birçok şarkı vardı. Okt. Birbaş toplantı sırasında, seçtiği şarkıların bestelerinin ve güftelerinin kimlere ait olduğunu söyledikten sonra, bu şarkıların yazılış sebeplerinden ve hikâyelerinden bahsetti.

Toplantı sonunda dakikalarca alkışlanan Okt. Şükrü Birbaş ve Okt. Meltem Halaçoğlu’na katkılarından dolayı Merkez Müdürü Prof. Dr. Deniz Abik tarafından birer plaket ve Türk Sanat Müziği Saz Ekibi’ne de katılım belgeleri takdim edildi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi