Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

SASA’nın Kuruluş Yıldönümü ÇÜ Akademic Quartet Konseriyle Kutlandı…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

13.11.2014

Sabancı Holding bünyesindeki SASA fabrikasının 48. Kuruluş yıldönümü, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ve Konservatuvar öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Mustafa BAYIK, Öğr. Gör. Levent Taşkesen, Öğr. Gör. Levent Ayan ve piyanoda Öğr. Gör. Serdar Büyükedes'ten oluşan ACADEMİC QUARTET grubunun verdiği büyük konserle kutlandı. Kutlamalarda Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel’e de 'SASA - Çukurova'ya Değer Katanlar Projesi' kapsamında ödül verildi.

Adana'da merhum Özdemir Sabancı tarafından 1966'da temelleri atılan ve Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester'in 48'inci kuruluş yıldönümü kutlandı.

Türkiye'nin ilk plastik pet şişe üreten fabrikası olma özelliği de taşıyan SASA'nın kuruluş yıldönümü kutlaması, fabrika yerleşkesindeki eski işletme binasında gerçekleştirildi. Nostaljik fabrika fotoğraflarından oluşan sergi ve kokteyl ile başlayan kutlamaya, SASA çalışanları, Çağ Üniversitesi Rektörü Çetin Bedestenci, Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Adana Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Süleyman Sönmez ile çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Ödüller Verildi

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve gelenekselleştirilmesi planlanan 'SASA - Çukurova'ya Değer Katanlar Projesi' kapsamında ödüller verildi. Ödüllerin ilki Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci, Çocuk Kanser Derneği Başkanı Celal Çelebi ve Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel'e sunuldu.

Akademic Quartet Konser Verdi

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyelerinden oluşan Akademic Quartet Grubu'nun konser verdiği gecede, SASA'ya emek verenlere de onur ödülleri dağıtıldı.

 

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi