Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’nde Şenlik Var…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

20.05.2015

Çukurova Üniversitesi 24. Bahar Şenlikleri açılış töreni ve şenlik kortejinin ardından farklı etkinlik ve konserlerle devam ediyor. Cuma Gününe kadar sürecek olan 24. Bahar Şenliklerinde birçok etkinlik ve konser düzenlendi.

Öğrenciler “Kampüsün Şiiri”  Etkinliği ile Ağaçlara Şiirler Astı

Kampüs içerisindeki Atatürk Anıtı önünde kurulan stantların bulunduğu şenlik alanında birçok firma ve öğrenci kulüpleri etkinlik düzenledi. Fotoğraf Kulübü hatıra fotoğraf çekimi yaparken, Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü öğrencileri ise öğrenci yemekhanesi önündeki ağaçlıklı yolda farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Şenlikler kapsamında Eğitim Fakültesi öğrencileri hazırladıkları şiirleri ağaçlara asarak yoldan geçen arkadaşlarının okumasını sağladı. “Kampüsün şiiri” isimli etkinlik yoldan geçen öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Yabancı Öğrenciler Kendi Kültürlerini Tanıttı

Diş ilişkiler birimi ise, Çukurova Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrencilerle bahar şenliği etkinliğine katıldı. Şenlik alanında stant açan Diş İlişkiler Birimi “Uluslararası Gösteriler” adı altında düzenledikleri etkinlikte, yabancı öğrenciler kendi kültürlerini tanıttı.

 

 

“Hukuk ve Şiir” İsimli Şiir Dinletisi Sunuldu

Sinema Kulübü öğrencileri ise Kültür Müdürlüğü cep sinemasında birçok film gösterimi yaptı. Hukuk Kulübü öğrencileri de ‘Hukuk ve Şiir’ adli etkinlikle İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda bir araya gelerek şiir dinletisi düzenledi.   

 
 

Öğrenciler Gökhan Tepe Konseri ile Coştu

Bunun yanında 24. Bahar Şenlikleri kapsamında Karma Konser gerçekleştirildi. Mithat Özsan Amfisi’nde Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Üflemeli Vurmalı Çalgılar Ana sanat Dalı konser verirken, şenlik alanında ise “Grup Escape” öğrencileri coşturdu. Eşli danslar Kulübünün de gösteri yaptığı şenlik alanında ilk gün Gökhan Tepe konseri ile son buldu.

 
 
 

“Azizname” ile Perde Dediler

Şenliğin ikinci gününde şenlik alanında birçok etkinlik gerçekleştirilirken öne çıkan etkinlerin başında Tiyatro Kulübü’nün sergilediği tek perdelik “Azizname” isimli oyun, sanatseverlerden büyük alkış aldı. Şenlik alanında kurulan konser platformunda gün boyu farklı gruplar sahne alırken öğrencilerde gönüllerince eğlendi.

 
 

Ozan Ekici-Mor ve Ötesi ÇÜ’deydi

“Grup Phantom”, “Grup Mavrat” ve “Grup Çokfonik” gün boyu sahne aldı. Eşli Dans Kulübü’nün de dans gösteri yaptığı şenliklerin ikinci gün finali ise Ozan Ekici-Mor ve Ötesi konseriyle oldu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi