Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Sınav Uygulama ve Araştırma Merkezi Hizmete Başladı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

21.02.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sınav Uygulama ve Araştırma Merkezi yasal işlemler tamamlanarak hizmete başladı.

Çukurova Üniversitesi Senatosu’nun kararı ile kurulan Sınav Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kurulum aşaması biten Merkez’de, yönetim organları oluşturuldu ve altyapı çalışmaları da devam etmektedir.

Senato tarafından uygun görülen sınavları hazırlama, uygulama ve değerlendirmesini yapacak olan Merkez’in yönetim organları, müdür, müdür yardımcıları, 7 üyeden oluşan yönetim kurulu ve 11 üyeden oluşan danışma kurulu olarak belirlendi. Sınav Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kuruluş amacı, üniversite birimleri ile üniversite dışındaki diğer birimlerden (kamu/özel kuruluşlar) talep edilebilecek olan “Muafiyet, Uluslararası Öğrenci Sınavı, Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği” gibi sınavları yapmak.

İlk Sınav, Mersin İl Özel İdaresi Personeline Yapılacak

Çukurova Üniversitesi Sınav Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Sadullah Sakallıoğlu, Merkez olarak ilk sınavlarının bu ay sonunda Mersin İl Özel İdaresi personeline yönelik yapacakları Unvan Değişikliği Sınavı olduğunu duyurdu. Prof. Dr. Sadullah Sakallıoğlu,  ayrıca Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi’nin 3 Mayıs 2014 tarihinde, yurt içinde Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Iğdır, Bakü, Münih, Köln, Berlin, Belçika olmak üzere 10 merkezde yapılacak olan Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı (ÇUÖS)’nın çalışmalarına başladıklarını da bildirdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi