Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübü Yumurtalık’ta…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

28.04.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sinerji Kulübü tarafından Yumurtalık Kaldırım Ortaokulu’na kütüphane kuruldu

Renkli Kütüphane Kurulumu

ÇÜ Sinerji Kulübü’nün hazırladığı TC Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programınca kabul görülen 40. Yıla 40 Kütüphane Projesi kapsamında 35. kütüphane Yumurtalık Kaldırım Ortaokulu’na kuruldu.

Yalnızca kütüphane kurmakla kalmayan ÇÜ Sinerji Kulübü, 40. Yıla 40 Kütüphane Projesi Gönüllüleri, öğrencilerle kitap okuma, fidan dikimi gibi aktivitelerin yanı sıra meslek tanıtımları ile de kütüphane kurulumunu renklendirdiler.

  

 

Adım Adım 40’a

Adana’da kütüphanesiz köy okulu kalmaması için çabaladıklarını bu nedenle yürüttükleri projenin gurur kaynakları olduğunu belirten ÇÜ Sinerji Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çelikcan, “Üniversitemizin kuruluşunun 40. yılı olmasından esinlenerek hazırladığımız, 40 kütüphane kurarak sonlandıracağımız projemizde 35. kütüphaneyi kurarak sona doğru yaklaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Adana’daki hem merkez hem taşra ilçelere giderek gerçekleştirdiğimiz kütüphane kurulumlarımızın bu kez adresi Yumurtalık’tı. Son kütüphanemizin kurulumuna kadar Adana’da gidilmedik ilçe, kütüphanesiz köy okulu bırakmayacağız.” dedi.                          

 

 

 

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi