Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ İİBF, '4. Sosyal Bilimler Araştırmaları Konferansı'na Ev Sahipliği Yaptı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

17.10.2016

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ve Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “4. Sosyal Bilimler Araştırmaları Konferansı (SOSBİLKO)”, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Konferans Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan’ın açılış konuşması ile konferansın başlamasının ardından genel oturuma geçildi.

Prof. Dr. Harun Arıkan açılış konuşmasında fakülte yönetimi olarak bilimsel toplantılara büyük önem verdiklerini ve bu kapsamdaki faaliyetleri tüm kaynak ve olanaklarıyla desteklediklerini belirterek, desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr Mustafa Kibar’a ve Çukurova Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Coşkun Can Aktan’a, Konferans Yürütme Kurulu Başkanı Doç. Dr. İlter Ünlükaplan’a ve konferans yürütme kurulu üyelerine, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm başkanı Doç. Dr. Haşim Akça’ya, Türkiye’nin farklı üniversite ve kurumlarından çalışmaları ile katkıda bulunan araştırmacılara, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi sekreteri Dr. Sait Kandırmaz’a, İktisadi ve İdari ve Bilimler Fakültesi idari ve hizmetli personeli ile dinleyicilere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Kurumlar, Kurallar ve Güncel Gelişmeler Işığında Türkiye’de Ekonomi ve Kamu Maliyesi” başlıklı ve başkanlığını Doç. Dr. İlter Ünlükaplan’ın yaptığı genel oturumda Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ahmet Ulusoy ve Polis Akademisi’nden Doç. Dr. İbrahim Arısoy birer konuşma yaptı. Genel oturum sonrası paralel oturumlara geçildi.

8 Oturumda 35’ten Fazla Bildiri Sunuldu.

4. Sosyal Bilimler Araştırmaları Konferansı kapsamında Finans&Kurumsal Yönetim, Nöroiktisat &Sosyal Sermaye, Pazarlama&Tüketici Davranışları, Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi, Yerel Yönetimler ve Bölgesel Kalkınma, Hukuk ve İktisat&Kamu Maliyesi, İşletme Yönetiminde Güncel Konular, İşgücü Piyasası&Göç İktisadı&Liderlik başlıkları altında 8 oturumda 35’ten fazla bildiri sunuldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi