Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Adanaspor Medya Sorumlusu Oğuzhan Delen, Genç İletişimcilerin Konuğu Oldu

 

 

Adana (ÇÜHM) -

05.03.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü, farklı konu ve başlıklarla konusunda uzman kişileri öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurçay Türkoğlu, İletişim Seminerleri dersi kapsamında haberci/televizyoncu/spor yorumcusu kimliği ile ön plana çıkan Adanaspor Kulübü Medya Sorumlusu Oğuzhan Delen’i konuk etti. İletişim Fakültesi öğrencilerinin ilgiyle dinlediği söyleşide “Spor Kulüplerinde Medya Sorumluluğu” hakkında bilgiler veren Delen, sunum sonrası öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü tarafından ders kapsamında düzenlenen ‘İletişim Seminerleri’ serisinin bu haftaki konuğu Adanaspor Kulübü Medya Sorumlusu Oğuzhan Delen oldu.

Spor Kulübünde Medya Sorumlusunun Görevlerini Uzmanından Dinlediler

Genç iletişimcilere spor kulübünde medya sorumlusu olmanın detaylarını anlatan Delen, meslek hayatında başından geçen anıları anlatarak öğrencilere mesleğinin bilinmeyen yönlerini aktardı.

Maç öncesi ve sonrasında medya sorumlusunun yapması ve uyması gereken kurallar hakkında bilgi veren Oğuzhan Delen, genç iletişimcilerden yoğun ilgi gördü.

 

“Spor Medya Sorumlusu, Sporun Tüm Kavramlarına Hakim Olmalı.”

Uzun yıllar basın kuruluşlarında spor muhabirliği de yapan Delen’e öğrenciler şiddet yasası ve futbol takımları ile ilgili sorularda sordu. Medya sektöründe popüler olan spor kulübü sorumluluğunu gençlere anlatan Oğuzhan Delen, spora ve spor muhabirliğine ilgi duyan genç iletişimcilerin bu mesleği zevkle yapabileceklerine değindi.

Öğrencilerden gelen yoğun soruları da yanıtlayan Delen, başarılı bir spor muhabirinin ve spor medya sorumlusunun, sporun tüm kavramlarına hâkim olması gerektiğini söyledi.

 

 

Delen’e Teşekkür Belgesi Takdim Edildi

Söyleşi sonunda, ÇÜ İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü öğrencileri ile birlikte öğretim üyeleri  Prof. Dr. Nurçay Türkoğlu ve Yrd. Doç. Dr. İlker Özdemir, Adanaspor Kulübü Medya Sorumlusu Oğuzhan Delen’e teşekkür belgesi ve poster takdim etti. İletişim semineri toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 
 
 

 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi