Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Sizleri Geleceğin Mesleğine Davet Ediyor

 

 

Adana (ÇÜHM) -

24.07.2017

Türkiye’nin en geniş araştırma ve eğitim altyapı olanaklarına sahip üniversitelerinden biri olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) doğal yaşam alanı olan kampüsüyle de öğrencilerin ilgisini çekiyor. Öğrencilerin üniversite tercih dönemine girdiğini hatırlatan ÇÜ Su Ürünleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Tufan Eroldoğan, ülkemizin en donanımlı araştırma ve uygulama alt yapısına sahip Su Ürünleri Fakültelerinden birinin Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi olduğunu ve Su Ürünleri Mühendisliğinin geleceğin mesleği olacağını söyledi.

“Tercihinizde Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesine de Yer Verin…”

Tercih yapacak olan öğrencilere seslenen Prof. Dr. Eroldoğan, “Fakültemiz, alanında uzman ellinin üzerinde nitelikli akademik personeli, teknolojiyi yakından takip eden eğitim ve araştırma laboratuvarlarının yanı sıra ‘Yumurtalık Deniz Ürünleri Eğitim-Öğretim ve Araştırma İstasyonu’ ve ‘Dr. Nazmi Tekelioğlu Tatlı Su Ürünleri Eğitim-Öğretim Araştırma İstasyonu’ ile Türkiye’deki Su Ürünleri Fakülteleri içerisindeki en donanımlı araştırma istasyonlarına sahiptir. Hem denizde hem de iç sulardaki araştırmalarda kullanılan iki araştırma teknesiyle nitelikli su ürünleri mühendisleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Fakültemizde ayrıca ‘Aletli Dalış’ eğitimi verilerek öğrencilerimizin ‘Dalış Brovesi’ almaları sağlanmaktadır.” dedi.

 

Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nin yetiştirdiği Su Ürünleri Mühendislerinin ülkemizde kamuda, Gıda-Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, Su Ürünleri Araştırma Enstitüleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Üniversitelerde akademisyen olarak ve özel sektörde ise Su Ürünleri Yetiştiricilik İşletmelerinde yoğun istihdam edildiğini açıklayan Prof. Dr. Eroldoğan, üniversite tercihi yapacak adayların geleceğin mesleği olan Su Ürünleri Mühendisliğine davet ettiğini söyledi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi