Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’nde “Öğrenci Kulüpleri Tanıtım Günleri” Başladı…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

24.09.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü’ne bağlı Kültür Müdürlüğü, Güzel Sanatlar Bölümü ve Öğrenci Faaliyetleri Birimi’nin ortaklaşa düzenlediği Öğrenci Kulüpleri Tanıtım Günleri başladı.

Çukurova Üniversitesi 2014-2015 Akademik yılı çerçevesinde seçmeli ders ve topluluk-kulüp kayıtları başladı. Üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin de etkinliklerde aktif görev almasını sağlamak amacıyla Öğrenci Kulüpleri ve Toplulukları tarafından ÇÜ Kültür Müdürlüğü önünde tanıtım stantları kuruldu. Renkli görüntülerin yaşandığı tanıtım günlerinde, öğrenci kayıtları 1 Ekim’de sona erecek.

Prof. Dr. Yalçın Çalışmalarla İlgili Bilgi Aldı

Çukurova Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın Kültür Müdürlüğü bünyesinde bulunan “Halk Oyunları”, “Türk Sanat Müziği Korosu”, “Drama Topluluğu”, “Türk Halk Müziği Korosu” ve “Dans Topluluğu” ile 49 aktif öğrenci kulübünün kurduğu stantları gezerek, yıl içerisindeki yapılacak etkinlikler ve aktiviteler hakkında bilgi aldı. Prof. Dr. Yalçın, öğrencilerin sosyal etkinliklerde görev almak için çaba sarfetmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

 
 

TÜBİTAK Ödüllü “1,5 Adana” Adlı Elektrikli Araç da Tanıtım Günlerine Getirildi

Bu arada, tanıtım günlerinin ilk gününde stantların bulunduğu alana getirilen “1,5 Adana” isimli elektrikli araç ziyaretçilerin bir anda ilgi odağı oldu. Prof. Dr. Azmi Yalçın da, 1,5 Adana’yı tasarlayan ÇÜ Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileriyle sohbet edip, araçla test sürüşü yaptı.

Tanıtım Günleri Kapsamında Ünlü İsimler Konser Verecek

Öte yandan, 29 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında ÇÜ Kültür Müdürlüğü önünde kurulacak sahnede çeşitli müzik grupları sahne performanslarını sergileyecekler.  Çukurova Üniversitesi, Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri kapsamında Etifest’in sponsorluğunda bir de öğrencilere özel konser programı yapılacak. Çukurova Üniversitesi Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek etkinliklerde Beyaz, Bengü, Hayko Cepkin ve Kubat sahne alacaklar.

 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi