Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

“Yazılım ve Teknoloji Zirvesi” Etkinliği Çukurova Üniversitesi’nde Düzenlendi.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

11.12.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) Çukurova Öğrenci Kulübü tarafından "Yazılım ve Teknoloji Zirvesi" adlı konferans düzenlendi. Sektörün önde gelen isimleri, ÇÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yazılım dünyasında önemli yere sahip programlama dilleri, akıllı televizyon, bulut teknolojisi, mobil uygulama, oyun programcılığı, sosyal medya gibi pek çok sektör hakkında bilgi verdi.

IEEE Çukurova Öğrenci Kulübü tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen “Yazılım ve Teknoloji Zirvesi” etkinliği Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 11 oturumdan oluşan Yazılım ve Teknoloji Zirvesi, Üniversite’deki bütün bölümlere uygun programlar içerdiğinden, Çukurova Üniversitesi’nin değişik fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 

Prof. Dr. Başıbüyük: “hayata Teknoloji Penceresinden Bakmak Önemli.”

Açılış konuşmasını yapan Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Başıbüyük, günümüzün en önemli iki kavramı olan yazılım ve teknolojiyi, birleştirip tek bir başlıkta toplayan öğrencilere ve katılımcılara teşekkür etti ve bu etkinlik ile hayatı teknoloji penceresinden daha yakından inceleme fırsatı yakaladıklarını belirtti.

Canatar: ”Amacımız Teknolojiyi Satın Alan Değil Üreten Bir Toplum Oluşturmak.”

Organizasyonla ilgili bilgi veren IEEE Çukurova Öğrenci Kolu Yönetim Kurulu Başkanı Burkay Canatar, Yazılım ve Teknoloji Zirvesi etkinliği ile sektöründe öncü kuruluşları ve tanınmış isimleri öğrencilerle bir araya getirerek teknolojiyi satın alan değil üreten bir toplum olma konusunda adım attıklarını belirtti. CANATAR, üniversite öğrencilerinde kariyer bilincinin oluşmasına katkı sağlayan bu ve benzeri organizasyonları çok önemsediklerini de dile getirerek, öğrencilerin katılımcı firmaların temsilcileriyle birebir görüşme imkânı yakaladığını bildirdi.

 
 

Yazılım Dünyasında Önemli Yere Sahip Programlar Hakkında Bilgi Aktarıldı

Yazılım ve Teknoloji Zirvesi kapsamında firma temsilcileri ve sektörün önemli isimleri tarafından verilen seminerlerde, yazılım dünyasında önemli yere sahip "Programlama Dilleri", "Akıllı Televizyon", "Bulut Teknolojisi", "Mobil Uygulama", "Oyun Programcılığı", "Sosyal Medya", "Sanal Pazarlama", "3D Printing" ve "Girişimcilik" gibi pek çok sektör ve konu ele alındı. İki gün süren IEEE Çukurova Yazılım ve Teknoloji Zirvesi etkinliği bilgi alışverişiyle sona erdi.

 
 
     

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi