Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

4. Ulusal Tıbbi Etik Proje Yarışması İçin Başvurular Başladı!

 

iletisim1

 

Adana (ÇÜHM) -

Gazi Üniversitesi Tıp Etiği ve Tıp Tarihi Ana Bilim Dalı tarafından 2013 yılında 4.sü düzenlenecek olan Ulusal Tıbbı Etik Yarışmasının konusu “Estetik ve Etik “.

Ulusal Tıbbı Etik Proje Yarışması, uygulamalı bilimsel bir etkinlik olan tıp alanında, etik sorunlarını fark ettiren ve çözüm geliştiren, bir proje üretmeyi teşvik etmeyi amaçlıyor. Yarışma aynı zamanda, Tıbbi Etik ilkeleri konusunda öğrencilerde farkındalık yaratarak, çözüm için faklı yollar sunmalarını sağlamayı hedefliyor.

Yarışmaya tıp fakültesi öğrencilerinin yanı sıra Tıp Etiği ile ilgilenen hukuk, moleküler biyoloji, mühendislik, psikoloji, hemşirelik gibi bölümlerden lisans düzeyinde öğrenim gören üniversite öğrencilerinin de katılması mümkün. Jüri başkanlığını Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Etiği ve Tıp Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nesrin ÇOBANOĞLU’ nun yapacağı yarışmada, projeleri değerlendirecek olan 7 kişilik bir jüri bulunuyor.

 

 

“Estetik ve Etik” konulu yarışmaya katılarak dereceye giren ilk 3 projeye ödüller verilecek. Jüri değerlendirmesinin ardından birinci gelen yarışmacıya, Pittsburgh Üniversitesi Tip Fakültesi’nde 21 günlük staj, 1500$ değerinde burs  ve ABD'ye gidiş-dönüş uçak bileti verilecek. İkinci sırayı elde eden yarışmacı, bir adet İpad ve üçüncü sırayı elde eden yarışmacı ise Notebook sahibi olacak.

Son başvuru tarihi 28 Şubat 2013 olan yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler  www.tibbietik.com  adresinden ayrıntılı bilgi alabilirler.

 

 

kişi ziyaret etmiştirÇukurova Üniversitesi Haber Merkezi