Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

“1. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kariyer Geliştirme” Etkinliği Yapıldı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

10.04.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından “1. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kariyer Geliştirme”  etkinliği düzenlendi. “Geleceğin Seni Bekliyor” sloganı ile yapılan etkinliğin amacı, alanında uzman kişilerin, Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya getirilmesi.

Öğrencilerin mesleklerini her yönüyle tanımalarına olanak vermek ve doğru hedefler belirleyerek kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen “1. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kariyer Geliştirme” etkinliğine, ÇÜ Tıp Fakültesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

ÇÜ, Alanında Uzman Kişileri, Öğrencileriyle Buluşturmaya Devam Ediyor

ÇÜ Balcalı Hastanesi Hippokrat Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılışında konuşan Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Koç, amaçlarının üniversite eğitimi sonrasında öğrencilerin karşısına çıkacak olan fırsatları ve seçenekleri önceden tanıma fırsatı bulmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Prof. Dr. Koç, “Kariyer, kişinin başlangıç yaptığı yaşamının üretken yıllarını kullanarak geliştirdiği ve genelde çalışma hayatının sonuna kadar sürdürdüğü iş ya da pozisyon şeklinde tanımlanır. Üniversite eğitimi sonrasında kariyer yolculuğuna başlayacak olan sizlerin, mümkün olduğunca kendisini ve karşısına çıkacak seçenekleri önceden tanımış ve tanımlamış, gelecek hedeflerini netleştirmeye başlamış, farkındalığıyla yüksek bireyler olmalarını desteklemek amacındayız. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kariyer Geliştirme Komisyonu da bu amaç doğrultusunda oluşturulmuştur.” dedi.

11 Konu Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Açılış konuşmasının ardından oturumlara geçildi. İlk oturumun başkanlığını Dr. Gülay Sezgin’in yaptığı eğitimde, Dr. Gülperi Dayar “Tıpta Uzmanlık ve Zorunlu Hizmet”, Dr. Duygu Kapdağlı “Aile Hekimliği”, Dr. Ali Kemal Topaloğlu “Akademik Kariyer”, Dr. Ahmet Hilal ise “Adli Yükümlülükler” başlıkları altında, öğrencilere kariyerlerine dair yaşadıklarını ve deneyimlerini anlattı. Diğer oturumlarda ise yine konusunda uzman kişiler “İş Yeri Hekimliği, Sağlık Yöneticiliği, İlaç Firmalarında Çalışma Olanakları, Doktora Olanakları, Yurt Dışı Çalışma Olanakları, Öğrenci Değişim Süreçleri ve Türk MSIC Fırsatları” konularında sunumlarını tamamladı. 

Sunumların sonunda konuşmacılar, öğrencilerin yönelttiği soruları yanıtladı. “1. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kariyer Geliştirme”  etkinliği, konuşmacılara plaket takdimiyle sona erdi.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi