Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi 14. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali Tamamlandı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

23.05.2016

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Öğrenci Faaliyetleri Birimi bünyesindeki Tiyatro Kulübü tarafından geleneksel hale getirilen Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’nin bu yıl 14.’sü düzenlendi.

Çukurova Üniversitesi Üniversitelerarası Tiyatro Festivali 14.’cü kez perde dedi. Bu yıl kuruluşlarının 24. Yıldönümünü de kutlayan Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından aylar süren hazırlık aşamasından sonra hayata geçirilen festivalde 8 üniversiteden 10 oyun 14 seansta tiyatroseverlerle buluştu.

Festivalle ilgili bilgi veren ÇÜ Tiyatro Kulübü Başkanı Serdar Tuncer amaçlarının kulübe katılan öğrencilere temel tiyatro eğitimi vermek, bilinçli tiyatro seyircisi yetiştirmek ve üniversitede okuyan her bir öğrenciye bir kere de olsa tiyatro izletebilmek olduğunu ifade etti. Tuncer şunları söyledi;

“Yıl boyunca kendi oyunlarımızı sahnelediğimiz gibi bu yıl 14.’sünü düzenlediğimiz festivalle de diğer üniversitelerden grupları okulumuzda, bir hafta boyunca 8 üniversite ekibini ağırlamanın gururunu yaşadık. Aynı zamanda bizim hazırladığımız 2 ayrı oyunla festival programına dâhil olduk. Toplam 10 oyun ve 14 seansla dolu dolu bir hafta geçirdik. Üniversite seyircimizde bizi yalnız bırakmadı, hedeflediğimiz doluluğa ulaştık. 55 kişilik ekibimizle organize olup hatasız bir şekilde festivalimizi bitirdik.”

Öğrenciler Üniversite Yönetimine Teşekkür Etti.

“Bu festivalde bizden desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Kibar'a, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Doç. Dr. Kerem Özgünen'e ve Öğrenci Faaliyetleri Birimi Sorumlusu Songül Yoltay'a çok teşekkür ederiz. Tiyatro, toplum kültürünün aynasıdır. Tiyatro, hayatımızın rengidir. Duyguların, düşüncelerin, hislerin sahnede can bulmasıdır tiyatro. Tiyatro emektir. Tiyatroya seyirci kalmayalım…”

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi