Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Turunçgil Üreticileri Birlikleri Adana’da Toplandı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

19.07.2017

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Subtropik Meyveler Araştırma ve Uygulama Merkezi Türkiye’de faaliyet gösteren tüm Turunçgil Üreticileri Birliklerini Adana’da bir araya getirdi.

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı Subtropik Meyveler Araştırma ve Uygulama Merkezi bölge, ülke ve dünya tarımına yönelik iyileştirme faaliyetleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Turunçgil sektörünün sorunlarını ve yapılması gerekenleri tartışmak, işbirliği yapmak amacıyla ÇÜ Subtropik Meyveler Araştırma ve Uygulama Merkezi etkinlik düzenledi.

ÇÜ Subtropik Meyveler Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde Turunçgil Sorunları Konuşuldu.

Subtropik Meyveler Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde sabah kahvaltısında bir araya gelen birlik temsilcileri, Merkezi gezerek Akif Kansu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminere katıldı.

Seminer hakkında bilgi veren Merkez Müdürü Prof. Dr. Saaddetin Baloğlu, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm turunçgil üreticileri birliklerini bir araya getirdiklerini ifade ederek, birlik temsilcileri ile Subtropik Meyveler Araştırma ve Uygulama Merkeziyle birliklerin işbirliği, neler yapabilir ve araştırma uygulama kapsamında merkezin tanıtımını sağladıklarını söyledi. 

Prof. Dr. Baloğlu, “Kendimizi tanıtmak, turunçgil sorunlarını ortaya koymak ve bu kapsamda çözüm yolları üretmek, bundan sonra işbirliğiyle proje bazında neler yapabilirizı konuşmak için buluştuk. Çukurova tarımına, Türkiye turunçgillerine fayda sağlamayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi