Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

TUSEM Konseyi Ulusal Sempozyumu ÇÜ Ev Sahipliğinde Yapıldı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

16.10.2015

Türkiye Sürekli Eğitim Merkezleri (TUSEM) Konseyi Ulusal Sempozyumu Çukurova Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ÇÜSEM) ev sahipliğinde yapıldı. 32 üniversite, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve Türk Akredite Kurumu (TÜRKAK) yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen sempozyum iki gün sürdü. “Sürekli Eğitimde Standardizasyon” başlıklı sempozyumda üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerinin sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şeref Erdoğan’ın da katıldığı TUSEM Konseyi Ulusal Sempozyumu açılış konuşmasını ÇÜSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Ziya Halefoğlu, TUSEM Konsey Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Eser Yıldırım Sözmen ve Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu gerçekleştirdi.

 

 

 

YÖK Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal da Sempozyuma Katıldı

“Küresel Eğilimler”, “Yükseköğretim Ekosistemimizin Değerlendirilmesi”, “Yeni Açılımlar” başlıklı sempozyum açılış konuşmasını ise Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından, Üniversiteler Sürekli Eğitim Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Vural tarafından derneğin tanıtımı yapıldı. Tanıtımın ardından TUSEM Konseyi Başkanı Prof. Dr. Eser Yıldırım Sözmen ile UNISED Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Vural tarafından iki kurum arasında İşbirliği Protokolü imzalandı.

Sempozyum İki Gün Sürdü

Sürekli eğitimde standardizasyonun tartışıldığı konferansın ikinci gününde, “Eğitimde Kalite” başlığı altında, “Sürekli Eğitimde Akreditasyon; Ölçme & Değerlendirmede Akreditasyon” konuları TÜRKAK ve MYK temsilcileri tarafından aktarıldı. Ayrıca DYO Akademi Müdürü Pınar Şimşek ve Anadolu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Günsoy iyi uygulama örneklerini dinleyicilerle paylaştı. 

Sempozyumun sonunda üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerinin sorunları ve çözüm önerileri tartışılarak, en kısa zamanda bu sorunların çözümüne yönelik girişimlerin yapılmasına karar verildi.

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi