Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Tekstilde Uygulamalı Tasarım Eğitimi Verilecek

 

 

Adana (ÇÜHM) -

05.04.2016

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü ile Adana Sanayi Odası (ADASO) arasında Tekstilde Uygulamalı Tasarım Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalandı.

Adana Sanayi Odası Meclis Toplantısı’nda, Adana Valisi Mustafa Büyük’ün tanıklığında işbirliği protokolüne, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile ADASO Başkanı Zeki Kıvanç tarafından imza atıldı.

Daha önce tekstil ve endüstri bölümleriyle gerçekleştirilen protokollerden sonra Adana Sanayi Odası Çukurova Üniversitesi ile 3. protokolünü gerçekleştirmiş oldu. Protokol kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nde 2016-2017 dönemi son sınıfta okumakta olan 30’a yakın öğrenci, öğretimlerinin 2. dönemini işletmelerde geçirecek.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Başkanı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu’nun da hazır bulunduğu protokol töreninde konuyla ilgili görüşlerini belirten ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, intern staj programına Oda olarak büyük önem verdiklerini, tekstil ve endüstri bölüm öğrencilerinin ve işletmelerin uygulanmakta olan staj programından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümüne ek olarak gelecek yıl, Gıda, İngilizce İşletme, Çevre Mühendisliği, Makine gibi muhtelif fakültelerle de işbirliği yapma arzusunda olduklarını belirten Kıvanç, uygulanacak staj programının öğrencilerin istihdam edilebilme oranını arttıracağını, bu konuda tüm bölümlerle işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar da, programın üniversite-sanayi işbirliğinin en somut örneklerinden birini oluşturduğunu belirterek, hem öğrenciler hem de sanayiciler açısından olumlu sonuçlar vereceğine inandığını vurguladı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi