Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ UZAYMER Kapılarını Öğrencilere Açtı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

24.12.2015

Çukurova Üniversitesi İle İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı…

Çukurova Üniversitesi ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ÇÜ bünyesinde bulunan Uzay Bilimleri ve Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni (UZAYMER) Adana İli ve çevresindeki okullara açan bir protokol imzaladı. İmzalan protokolle Adana ve çevresindeki tüm okulların UZAYMER’e düzenli ve programlı ziyaretleri sağlanacak. Bu program kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere astronomi konusunda temel bilgiler verilecek.

ÇÜ Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda yapılan protokol törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, UZAYMER Müdürü Prof. Dr. Aysun Akyüz, Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Topaksu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Öğrenci ve Öğretmenlere Astronomi İle İlgili Periyodik Bilgiler Verilecek.

UZAYMER Müdürü Prof. Dr. Aysun Akyüz, astronomi konusunda uzmanlar tarafından katılım gösteren okullara temel ve bilimsel bilgileri aktaracaklarını, hava koşullarının izin verdiği ölçüde ise teleskoplarla ve diğer ekipmanlarla öğrencilerin gözlemler yapacağını söyledi.  Prof. Dr. Akyüz, UZAYMER ’in bugüne kadar farklı etkinliklerde halka açık olduğunu bundan sonra da okullardaki öğrencilere ve öğretmenlere talep ettikleri uygun zamanlarda kapılarının sonuna kadar açık olacağını belirtti.

“Bölgemizdeki Tüm Okulların Katılmasını Sağlayacağız.”

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar da, bölgedeki tüm okullarda çalışmalar yaparak, ne gibi etkinlikler yapılmak istendiğini ölçerek bu protokole imza attıklarını söyledi. Akpınar, randevu sistemiyle bölgedeki okulların UZAYMER’den yararlanacaklarını belirterek,  öğrencilere önemli bir eğitim desteği sağlayacaklarını ifade etti.

“Ne Kadar Çok Öğrenciye Eğitim Verilirse O Kadar Çok Bilgi Üretebiliriz”

Çukurova Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Mustafa Kibar ise, kentle üniversitenin iç içe olduğunu, Üniversitenin kapılarının halka açık olduğunu söyledi. İmzalanan protokolün üniversite açısından da önem arz ettiğini belirten Prof. Dr. Kibar, UZAYMER ‘in alt yapısının yeterli olduğuna dikkat çekerek, “Ne kadar çok öğrenciye eğitim verilirse o kadar çok bilgi üretebiliriz. Bu nedenle de UZAYMER ‘in öğrenci hizmetine açılması hem bizim hem de çevre okullar için iyi bir fırsat olacak.” dedi.

Tören, Rektör Pof. Dr. Mustafa Kibar ile İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın protokolü imzalamasının ardından çekilen anı fotoğrafı ile son buldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi