Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Adana Valisi Mustafa Büyük, ÇÜ 57. Alay Camii İnşaatında İncelemelerde Bulundu

 

 

Adana (ÇÜHM) -

10.09.2014

Adana Valisi Mustafa Büyük Çukurova Üniversitesi 57. Alay Camii inşaatı alanını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve yetkilerden bilgi aldı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Ateş ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Mustafa Büyük, Çukurova Üniversitesi 57. Alay Camii inşaatı alanında incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Kibar ve berberindeki heyet, Vali Büyük’le birlikte inşaat alanını gezdi.

Yüklenici firma görevlileri ile birlikte camii inşaatı hakkında bilgilendirme yapılırken, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, ÇÜ 57. Alay Şehitleri Camii’nin ibadethane olmasının yanı sıra, bir kültür merkezi olarak da faaliyet göstereceğini belirtti. İnşaatın kaba kısmının bir buçuk yılda bu hale geldiğini anlatan Rektör Prof. Dr. Kibar, inşaatı kısa sürede tamamlamayı amaçladıklarını bildirdi. Vali Mustafa Büyük ise, caminin tamamlanması için gerekli desteği vereceklerini söyledi.

Çanakkale Zaferinin 98. yıldönümünde temeli atılan ÇÜ 57. Alay Camii tamamlanınca, Sabancı Merkez Camii’nden sonra ikinci en büyük camii olma özelliğine sahip olacak. Camiinin içerisinde ayrıca 2 katlı kültür merkezi ve dersliklerde bulunacak.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi