Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Güvenlik Toplantısı Adana Valisi Mahmut Demirtaş Başkanlığında Yapıldı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

08.11.2017

Üniversite öğrencilerinin huzurlu ve güvenli bir ortamda öğrenim görmeleri amacıyla düzenlenen güvenlik toplantısı Adana Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Yeni akademik yılın başlaması dolayısıyla, üniversite öğrencilerinin rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda öğrenim görmeleri amacıyla düzenlenen güvenlik toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında yapıldı.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Elekcioğlu, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Tokgöz, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı yetkililerinin katıldığı toplantıda, üniversite öğrencilerinin, öğrenimlerini sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmeleri amacıyla,

“Öğrencilerin yoğun olarak kaldığı özel yurtların bulunduğu güzergâhlarda yeterli aydınlatmanın sağlanması, yurt binalarına en yakın olacak şekilde toplu taşıma araçlarının durak yerlerinin belirlenmesi, üniversite etrafında uyuşturucu ile mücadele, yıkıcı, bölücü faaliyetlerin takibine imkân verecek şekilde istihbari faaliyetlere ağırlık verilmesi, narkotim faaliyetlerinin planlanması ve devriye sayısının arttırılması, üniversite bünyesinde görev yapan özel güvenlik görevlilerine yıkıcı, bölücü ve uyuşturucu ile mücadele faaliyetlerine yönelik İl Emniyet Müdürlüğü’nce özel eğitim verilmesi, üniversite yerleşkesinde ve binalarının girişlerindeki güvenlik kontrollerinin arttırılmasının sağlanması, X-Ray cihazlarının, kapı dedektörlerinin ve güvenlik kameralarının daima çalışır halde bulundurulması ve yaygınlaştırılması, üniversitelerde güvenlik önlemleri alınması, terör ve uyuşturucu ile mücadele edilmesi kapsamında etkin işbirliği ve koordinasyonun sağlanması” konuları ayrıntılarıyla ele alındı.

Vali Mahmut Demirtaş toplantı sonunda yaptığı açıklamada, belirlenen güvenlik önemlerinin titizlikle uygulanacağını belirtti ve tüm öğrencilere başarılar diledi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi