Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Dr. Obengül Ejder’den Geleceğin Eğitimcilerine "Yaratıcılık Ve Yenilikçilik " Semineri

 

 

Adana (ÇÜHM) -

19.06.2018

Adana Çukurova Rotary Kulübü ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi işbirliğiyle yürütülen “10. Toplum Liderleri Geliyor Projesi” kapsamında Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder Eğitim Fakültesi öğrencileriyle buluştu.

Çukurova Üniversitesi Hasan Ali Yücel Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Çukurova Rotary Kulübü Başkanı Lütfi Candır, rotaryenler ve öğrenciler katıldı.

Dr. Ejder; “Yeteneklerinizi İyi Tanımak ve Yenilikçi Olmak Zorundasınız.”

“Yaratıcılık ve Yenilikçilik” konulu sunumunu yapan Dr. Obengül Ejder, eğitim ve iş hayatından kısa kesitler anlatarak öğrencilere bilgiler verdi.
Dr. Ejder, günümüzde çok popüler olan girişimciliği “Başkalarının baktığı ama göremediği fırsatları görüp, bunları birer iş fikrine dönüştürebilme sanatı” olarak tanımlayarak, gerçek bir girişimci olabilmenin ilk şartının işini aşkla yapmaktan geçtiğini vurguladı.

“İş Hayatında Planlama ve Koordinasyon Çok Önemli.”

İş hayatında planlama ve koordinasyonun önemine de dikkat çeken Dr. Ejder, iş hayatının altın kurallarını “İşleri Organize Etme, Yapılan Hatalardan Dersler Çıkarma ve Araştırmacılık, Vizyon Oluşturma ve Geliştirme, Rekabet ve Sürdürülebilirlik, Değişimi Yönetmek, Farklılık Yaratmak ve İnovasyon” olarak sıraladı.  

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Psikoterapist-Yazar Dr. Obengül Ejder öğrencilerle, eğitim hayatında deneyimlediklerini de paylaştı. Planlı yaşamanın hem eğitim, hem de mezun olduktan sonraki iş hayatında kendisine büyük kazanımlar sağladığını ifade eden Dr. Ejder, “Unutmayın ki asıl hayat mezun olduktan sonra başlıyor. Bu hayata iyi entegre olabilmeniz için de şimdiden fark yaratmanın yollarını bulmak, akılda kalabilmek için çaba sarf etmek, bir yol yoksa da bir yol yaratmak, yeteneklerinizi iyi tanımak ve yenilikçi olmak zorundasınız.” şeklinde konuştu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi