Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ İle YDÜ Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

07.08.2017

Yakın Doğu Üniversitesi heyeti Çukurova Üniversitesindeydi. Çukurova Üniversitesi ile Yakın Doğu Üniversitesi’nin eğitim alanında işbirliği yapması için protokol imzalandı. Rektörler Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Dr. Suat Günsel bilim üretmek için çalışacaklarını ifade etti.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel arasında işbirliği protokolü imzalandı. Çukurova Üniversitesi'nde imzalanan protokol kapsamında her iki üniversite bünyesinde bulunan fakülte, enstitü ve yüksekokullar, sürdürülen eğitim ve öğretimin geliştirilmesi ve uluslararası standartlara uyumlu hale getirilmesi konusunda ortak çalışma yürütecek, öğretim üyesi ve öğrenci değişimi, staj programı gerçekleştirecek.

Rektör Prof. Dr. Kibar: “Misyonumuz Araştırma Üniversitesi.”

ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Yakın Doğu Üniversitesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, "Biz de Üniversite olarak protokol kapsamında YDÜ'ye nasıl yardımcı olabileceksek elimizden geleni memnuniyetle yapmaya hazırız. Çeşitli projeleri birlikte yürütebiliriz. Biz de YÖK'ün Türk Üniversitelerinde Misyon Farklılaşması kapsamında yaptığı çalışmalarda araştırma üniversitesi misyonunu uygun gördük. Müracaatımızı yaptık. Bu bağlamda bu protokolün önemi de arttı." dedi.

Rektör Dr. Günsel: “Bilim Üreten Bir Üniversite Olmak En Büyük Hedefimiz”

YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel de Çukurova Üniversitesi ile çok önemli bir protokol imzaladıklarının altını çizerek, "Hayallerimizi gerçekleştirmeye çalıştığımız üniversite kurma yıllarımızda kardeşlik kurabildiğimiz ilk üniversitelerden biri olan Çukurova Üniversitesi ile imzaladığımız işbirliği protokolü her iki üniversite için büyük bir imza oldu. 26 yıldır üretmeye, geliştirmeye devam ediyoruz. Bilim üreten bir üniversite olmak en büyük hedefimiz. Bunu başarmanın en büyük yolu bütün anabilim dallarını tek çatı altında toplamaktır. Biz de bunu yapıyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından her iki üniversite arasında 3+3 yıllık işbirliği protokolü imzalandı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 



Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi