Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç ve Rektörler Sağlık Bakanı’nı Ziyaret Etti

 

 

Adana (ÇÜHM) -

21.09.2017

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Üyeleri ve aralarında Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın da yer aldığı üniversite rektörleri, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında gerçekleştirilen 'Üniversite Hastaneleri Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı'nda, üniversite hastanelerinin durumuna ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

Bakan Demircan: “Son 15 Yılda Türkiye’de Sağlık Hizmetinde Önemli Mesafeler Alındı.”

Toplantı öncesi konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, üniversite hastanelerinin sorunlarına ilişkin olarak görüşmelerde bulunacaklarını belirterek, toplantıda yer alan YÖK Başkanı başta olmak üzere rektörlere ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti. Bakan Demircan, “Son 15 yılda Türkiye’de Sağlık hizmetinde önemli mesafeler kat edildi. Sağlık hizmetinde Türkiye bugün pek çok batılı ülkeden daha iyi seviyeye gelmiştir. Bu gurur duyulacak bir durum. Bu durumun sürdürülmesi ve daha ileriye taşınması gerekiyor.” dedi.

Prof. Dr. Saraç: “Üniversite Hastanelerimizin Genel Anlamdaki Sorunlarını Konuşacağız.”

YÖK başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ise, Bakan Demircan’a kendilerini kabul ettikleri için teşekkür etti. Prof. Dr. Saraç, “Bugün buradaki toplantıya Tıp fakültelerinin üniversite yönetimine bağlı olduğu 45 rektörümüz katılıyor. Hem Sağlık Bakanımıza hayırlı olsun diyeceğiz, hem de üniversite hastanelerimizin genel anlamdaki sorunlarını Sayın Bakanımız ile müzakere edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi